Інформація щодо епідемічної ситуації з поліомієліту для суб’єктів туристичної діяльності м. Харкова та Харківської області та широких верств населення

До Департаменту культури і туризму Харківської обласної адміністрації надійшов лист Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Харківській області від 28.07.2014 №2.2/5603 щодо епідемічної ситуації з поліомієліту, у зв’язку з цим інформуємо про наступне.

            Міністерство охорони здоров’я України листом від 21.07.2014                         №5.02-04/16/1662-ф-14/20700 повідомило, що у зв’язку із серйозною загрозою поширення поліомієліту з регіону Центральної Африки, Урядом Республіки Камерун з червня по грудень 2014 року запроваджено тимчасову рекомендацію мати щеплення проти поліомієліту для громадян які подорожують до Камеруну. Вказані заходи вживаються на виконання рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.

            За інформацією, що розміщено на офіційному веб-сайті ВООЗ, з Камеруну було повідомлено про сім випадків ДПВ1 із Західного, Північно-Західного, Центрального районів і району Адамава. Через триваючу циркуляцію поліовіруса в Камеруні, недоліків в епіднагляді, а також надходження вразливих груп біженців із Центральноафриканської Республіки ВООЗ підвищило рівень оцінки ризику міжнародного поширення поліовіруса з Камеруну до дуже високого.

            Станом на 16 липня 2014 року Екваторіальна Гвінея повідомила про реєстрацію п’яти випадків дикого поліовіруса типу 1 (ДВП1) з настанням паралічу.

Генетичний аналіз збудника вказує на те,що ці випадки пов’язані з нинішнім спалахом у Камеруні. В країні було розроблено національний план надзвичайних дій у відповідь на спалах поліовіруса, проведено три загальнонаціональні кампанії вакцинації проти поліомієліту бівалентною пероральною поліовакциною (БОПВ).

            Згідно з тимчасовими рекомендаціями в рамках Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП), які було оголошено Генеральним директором ВООЗ     5 травня 2014 року, Екваторіальна Гвінея вважається країною вивозу поліовіруса. Тому ця країна працює над тим, щоб усі іноземці, що перебувають у країні тривалий час (більше 4 тижнів) та особи які здійснюють міжнародні поїздки, одержали додаткову дозу полівакцини в період від 4 до 12 місяців до виїзду.

            З метою запобігання та розповсюдження виникнення випадків захворювань на вірус поліомієліту серед громадян країни (або осіб без громадянства), враховуючи План заходів щодо підтримки Україною статусу країни, вільної від поліомієліту, затвердженого наказом МОЗ України від 20.05.2014 року №334, Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації просить враховувати вищезазначену інформацію при наданні туристичних послуг, а також взаємодії з іншими суб’єктами туристичної діяльності та ознайомлювати громадян які планують закордонні подорожі до регіону Центральної Африки.