Культурные события

П Л А Н
основных мероприятий по случаю празднования встречи Нового 2016 года,
рождественских праздников и организации отдыха детей в дни зимних школьных каникул
 

Мероприятия

Дата проведения

Место проведения

19 июля (воскресенье) - Главная сцена Центрального парка развлечений в 15.00 - торжественное открытие ежегодного танцевального фестиваля ЖАРКИЙ FEST vol4!

Организаторы - школа танцев SCREAM of SOUL

5 июля (воскресенье) в Центральном парке развлечений  - праздник "На Ивана Купала"
В программе -  народные забавы, мастер-классы по народным ремеслам, фаер-шоу и самое главное событие - прыжки через купальский костер!

Главная площадь

20 июня (суббота) в Центральном парке развлечений выступления музыкальных коллективов разных стилей и направлений. 

21 июня (воскресенье) - фестиваль красок Холи. Организаторы закупили около полутонны красок. Холи традиционно завершится фейерверком из красок у главной сцены.

Жінка в мистецтві: Галатея або Пігмаліон? У сучасному арт-світі це одна з найбільш суперечливих тем. Культура і мистецтво ХХ століття вперше привідкрили для жінок завісу до сцени, вже до кінця століття завісу був і зовсім прорваний, і жінка перейшла з ролі музи в роль творця ... чи ні?

Це питання можна віднести до розряду вічних. На наш погляд, абсолютно неважливо, хто король на сцені ...

Виставка «Інші береги» - це історія одкровень. Це 4 світу, 4 душі, 100 визнань і каяття, 1000 історій і маніфестів. Учасниці проекту не борються з чоловіками за першість, що не повстають проти статевих несправедливостей, вони сотворяется казкові світи. Епатажно-Ігриста живопис Ніни Мурашкіної і апельсина-пелюсткова Тетяни Малиновської, чуттєво-обтічний арт-дизайн Інни Педан і міфічно лабіринтові арт-об'єкти Ірен Флорі відведуть вас в інші виміри.

Мистецтво - це діалог автора і глядача, людини і Бога ... Не важливо, хто ви, головне - щоб ви почули один одного.

З 12 по 28 лютого в галереї «Мистецтво Слобожанщини» експонуватиметься виставка «Крила свободи» Харківського культурного центру «Сирин». Представлені роботи присвячені птахам, як символу свободи.
З давніх часів для людини образ птаха символізував політ душі.
Здатність птахів до вільного польоту завжди приваблювала людей. Недарма в моменти щастя та радості, ми, ніби, відчуваємо крила за спиною.

У багатьох міфологіях світу птах є символом свободи. В слов'янській міфології існують легенди про диво-птаха Сирина, що охороняє в раю Древо життя. Навіть назва слов'янського раю «Ірій» співзвучна його імені. Сирин є уособленням краси, радості буття, духовної свободи, володіє магічними властивостями і має здатність захистити від злих сил.

У наш час значення Сирина як символу жіночої душі, набуває особливого змісту. Саме жінки покликані сьогодні піднятися на крилах своєї любові над агресією і злом, рятуючи світ. Жінки здатні наповнити енергією свободи і справедливості серця кожної людини, яка так потребує сьогодні захисту і допомоги, віри й надії.

Культурний центр «Сирин» названий на честь міфічного птаха, що символізує жіночу душу, втілену в творах мистецтва. Прагнення духовного зросту об'єднує і надихає учасниць і учасників центру на творчі польоти. Кожна живописна та графічна робота, батік, керамічна композиція, фото – це запрошення глядачів стати вільними, скинути звичні кайдани, вибрати власну траєкторію польоту своєї душі.

З 20 січня по 15 лютого 2015 року в обласному центрі культури і мистецтва працюватиме виставка «Цей безцінний скарб – писанка», на якій будуть представлені більш ніж 20 робіт учнів молодшої та старшої груп гуртка «Дивосвіт», який працює понад 15 років. Експонати, що будуть представлені на виставці, виготовлені із застосуванням таких технік як восковий розпис і відбілювання. Роботи виконані за ілюстраціями, представленими у каталогах вчених-етнографів кінця ХІХ – початку ХХ століття: С. Кульжинського, Е. Біняшевського, В.Мицика, О.Онищук.

Завдяки роботі народних майстрів, етнографів, народознавців мистецтво писанкарства відродилось на Харківщині. У 1999 році у Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості було відкрито гурток писанкарства «Дивоствіт».